Gdzie zobaczyć

Podczas targów motoryzacyjnych Poznań Motorshow 2022 i zarazem najważniejszej konferencji poświęconej rynkowi elektromobilności – Kongres Move 2022, na polskim rynku oficjalnie zadebiutowała nowa marka motoryzacyjna Skywell. Zaprezentowany model ET5 został przyjęty przez publiczność, zarówno ekspertów rynku elektromobilności oraz publiczność, która miała okazję samochód zobaczyć po raz pierwszy na żywo.

Skywell to jeden z producentów pojazdów z napędem elektrycznym z Państwa Środka, który dotychczas specjalizował się w produkcji m.in. aut dostawczych, ciężarowych i autobusów. Spółka Skywell wchodzi w skład grupy Skyworth Group Co. założonej w 1988 roku, która na rynku chińskim słynie z technologii inteligentnych systemów do domu, przemysłu i motoryzacji czy produkcji AGD, posiada ponad 9.000 własnych patentów i prowadzi aktualnie 200 projektów badawczych.
Prace nad pierwszym osobowym modelem Skywell rozpoczęto w 2017 roku, a wersja produkcyjna ujrzała światło dzienne w roku 2020, by w 2021 pozytywnie zakończyć proces homologacji. Premiery kolejnych aut osobowych Skywell są planowane – jesienią br. zaprezentowany zostanie model HT-i, wyposażony w silnik hybrydowy 1,5l Plug-in o prognozowanym zasięgu w trybie elektrycznym 200km.
Wyłącznym Importerem marki jest firma Auto-Atut, wchodząca w skład grupy kapitałowej Polmozbyt Południe S.A. Pierwszy egzemplarz ET5 trafił do Polski na przełomie roku i po serii wnikliwych testów na polskich drogach, święcił oficjalną premierę podczas wspomnianych targów Poznań Motorshow 2022.

Informację o autoryzowanych punktach dilerskich Skywell w Polsce opublikujemy wkrótce.

W chwili obecnej proponujemy jazdy testowe modelem Skywell ET5 w największych miastach Polski: Warszawa, Katowice, Kraków, Poznań, Gdańsk

Nasi Doradcy Klienta zaprezentują samochód w dogodnym dla Państwa miejscu i czasie, wedle preferencji.

Jazda próbna